fabricat-in-romania

CONSTRUCTOR TIPARE

Candidatul ideal

MATEI CONF GRUP - NR. 1 IN ROMANIA IN PRODUCEREA ECHIPAMENTELOR DE LUCRU cauta coleg Constructor Tipare in cadrul Departamentului de Creatie – Tehnic, ce are ca obiectiv crearea de produse noi, inovative, la standarde europene. Ne dorim o persoana pasionata de munca sa, care doreste sa isi puna in valoare abilitatile si capacitatile sale si sa si le dezvolte. Pentru noi, echipa este cea mai importanta resursa. Sustinem initiativa si spiritul de echipa si incurajam dezvoltarea fiecarui angajat in cadrul companiei.

Cerinte:

  • Cunostinte solide despre confectii textile;
  • Experienta de minim 5 ani in constructia tiparelor;
  • Gandire logica si analitica la efectuarea tiparelor si gradarilor;
  • Cunostinte de computer si cunoasterea programului Gemini CAD;
  • Cunoasterea limbii engleze (nivel mediu).

Aptitudini:

  • Orientat pe obiectiv
  • Capacitatea de a respecta termenele limita
  • Atentie la detalii si meticulos
  • Creativ
  • Capacitate de lucru in echipa si initiativa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Executarea tiparelor de baza dupa o schita, documentatie tehnica sau mostra;
  • Proiectarea si dezvoltarea echipamentelor de protectie pentru fabricatie;
  • Supravegherea confectionarii mostrei pentru verificarea tiparului si executarea tuturor modificarilor necesare;
  • Efectuarea gradarii si incadrarii pentru productia de serie;
  • Realizarea consumului de tesaturi si accesorii necesare;
  • Trimiterea in productie a tiparelor si urmarirea intregului proces pana la finalizare;
  • Asigurarea suportului informational in cadrul sectie de productie.

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masa
  • Prime anuale
  • Dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru placut si dinamic.

CONFECTIONERI INDUSTRIA TEXTILA – ECHIPAMENTE PENTRU PROTECTIA MUNCII

MATEI CONF GRUP - NR. 1 IN ROMANIA IN PRODUCEREA ECHIPAMENTELOR DE LUCRU cauta confectionere cu experienta in confectii textile, pentru realizarea echipamentelor de lucru.

Oferim:

  • conditii salariale avantajoase in functie de performante;
  • castig salarial care depinde de realizarile tale;
  • lucrul pe operatii, cu norma individuala;
  • un loc de munca sigur si pe perioada nedeterminata;
  • bonuri de masa;
  • prime anuale;
  • asigurarea transportului pentru provincie;
  • program de lucru ce iti lasa mai mult timp liber.